Firma Tworząca aplikacje mobilne – jak wybrać właściwą?

Stajesz przed wyborem firmy tworzącej aplikacje mobilne – warto wybrać mądrze, ponieważ potencjalnie nawiążesz współpracę na wiele tygodnie. Proces projektowania i tworzenia aplikacji jest długi i warto powierzyć go firmie, która wykona to dobrze. Finalnym produktem powinna być aplikacja spełniająca Twoje wymagania, którą w drożysz w swojej firmie, przekażesz Twoim klientom oraz będziesz dzięki niej zarabiał.

Spis treści

Przed wyborem firmy musisz mieć ustalone kilka faktów:

  • Budżet na projekt
  • Oczekiwany termin wykonania projektu
  • Przygotowany brief projektu 

Dzięki takim informacjom firma, która potencjalnie może wykonać dla Ciebie aplikację, zaproponuje rozwiązanie, które zmieści się w wyznaczonym budżecie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy tworzącej aplikacje?

Doświadczenie i portfolio firmy

Czy firma, którą rozważasz jako potencjalnego wykonawcę ma już podobne projekty w swoim portfolio? Jeśli tak to bardzo dobry znak i bardzo duża szansa na udaną współpracę. Doświadczenie w projektach ułatwia proces tworzenia aplikacji, ponieważ firma działa wtedy na bazie swojego doświadczenia.

Co ważne – zwróć uwagę na zakres usługi jako oferuje firma. Chodzi tutaj o to czy wykonawca oferuje zakres usługi od planowania, projektowania UI i UX przez Development aż po publikację w sklepie i późniejsze wsparcie w utrzymywaniu projektu.

Komunikacja z firmą

Wysyłasz maila do firmy i czekasz na odpowiedź 2 dni? – Trochę długo. Firma tworząca aplikacje mobilne musi być w stałym kontakcie z Tobą. Zwracaj uwagę na czas w jakim software house wysyła do Ciebie informacje zwrotne.

Ważny jest również sposób komunikacji. Powinien być dostosowany pod Ciebie. Jeśli preferujesz kontakt telefoniczny to właśnie w ten sposób firma powinna z Tobą współpracować. Jeśli wolisz tylko i wyłącznie wysyłać maile – wykonawca aplikacji powinien dostosować się do Ciebie.

Opinie

Przed wyborem firmy tworzącej aplikacje, sprawdź opinie o współpracy z nią. W branży IT większość firm jest oceniana na portalu Clutch.co. Nigdy nie sugeruj się tylko i wyłącznie opiniami widocznymi na stronie internetowej. Sprawdź w Google czy inni ludzie nie mają złych doświadczeń.

Portfolio

Wybierając firmę, która nie posiada żadnego projektu w swoim portfolio, podejmujesz spore ryzyko. Przed rozpoczęciem współpracy warto, żebyś zapoznał się ze zrealizowanymi projektami przez danego wykonawcę. Jeśli firma tworząca apki ma doświadczenie z projektami podobnymi do Twojego to bardzo duży plus. Pozwoli to na lepsze zrozumienie tematu i finalnie stworzony produkt wysokiej jakości.

Organizacja pracy

Ważna kwestia – zorientuj się jak często będziesz informowany o postępach w projekcie. Ważne żebyś wiedział/wiedziała regularnie o tym co dzieje się w projekcie. Co ważne firma, MUSI informować się o sukcesach jak i ewentualnych niepowodzeniach w projekcie. Może to być w formie regularnych spotkań, krótkich prezentacji postępów (tzw. Demo) czy nawet dostępu do tablicy zadań (np. JIRA, Trello, Asana itp.).

Doradztwo w sprawie planowania projektu

Twój przyszły wykonawca aplikacji powinien doradzić Ci jak zaplanować prace. W przypadku rozpoczęcia nowego projektu, firma najczęściej powinna zaplanować prace tak aby wykonać pierwszą działającą wersję w jak najszybszym czasie. Warte rozważenia jest w pierwszej kolejności wykonanie MVP aplikacji.

Firma tworząca aplikacje mobilne – właściwy wybór

Podejmując decyzję o wyborze wykonawcy Twojej aplikacji weź pod uwagę wszystkie opisane cechy w tym tekście. Finalna decyzja jest bardzo ważna, ponieważ od tego zależy sukces Twojego przyszłego projektu.

Warto też, żeby firma wspomagała Cię w takich rzeczach jak utrzymanie projektu, jego rozwój oraz podpowiedziała jak najlepiej na nim zarabiać i go promować.

Jeżeli szukasz pomocy w stworzeniu Twojej aplikacji, napisz do nasTworzymy aplikacje, które zarabiają. Podpowiemy Ci jak wystartować z aplikacją tak aby jej utrzymywanie było jak najbardziej opłacalne.

Wykonaj bezpłatną wycenę Twojego projektu.

Zdjęcie: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/dwa-srebrne-imac-na-stole-265125/