Aplikacja Wrocławskie Centrum Okulistyczne

Aplikacja dla Wrocławskiego Centrum Okulistycznego, przedstawiająca kluczowe informacje na temat leczenia okulistycznego dla pacjentów. Aplikacja na bazie wybranego zabiegu przypomina o odpowiednim przygotowaniu przed zabiegiem oraz o kuracji po zabiegu. Wygląd jest zaprojektowany w przyjazny sposób dla słabowidzących.

ZAKRES PRAC

Aplikacja kliniki WCO – Szczegóły rozwiązania

Aplikacja dla Wrocławskiego Centrum okulistycznego przedstawia kluczowe informacje o zabiegach okulistycznych dla obecnych oraz przyszłych klientów kliniki. Projekt składa się z kilku kluczowych komponentów:
 
·      Przypominania PUSH o zabiegach oraz leczeniu (np. stosowanie kropli do oczu o odpowiedniej porze dnia).
·      System sam dostosowuje powiadomienia do wybranego zabiegu.
·      Aplikacja zawiera kluczowe informacje o tym jak przygotować się przed zabiegiem oraz jaką kurację stosować po odbytym zabiegu.
·      Moduł kontaktu z Kliniką.
·      Filmy instruktażowe omawiające tematy związane z leczeniem okulistycznym.
 
Aplikacja jest świetnym materiałem reklamowym dla kliniki. Dzięki zawarciu kluczowych informacji o zabiegach oraz leczeniu, klinika nie musi przekazywać pacjentom drukowanych ulotek dzięki czemu zaoszczędzi na wydruku tradycyjnych materiałów z informacjami o zabiegach.

Strategia

Celem naszego klienta było stworzenie aplikacji mobilnej dla kliniki okulistycznej we Wrocławiu. Aplikacja miała pomóc rozwiewać wątpliwości co do zabiegów u pacjentów Wrocławskiego Centrum Okulistycznego. Dzięki dostępności informacji miała zwiększyć się świadomość klientów na temat zabiegów, dostępnej oferty oraz ewentualnego przygotowania i leczenia.

Aplikacja WCO
Wrocławskie Centrum Okulistyczne

Wyzwanie

Po zebraniu wymagań dotyczących projektu od klienta uznaliśmy, że aplikacja musi zostać stworzony w sposób przyjazny dla użytkowników po zabiegach okulistycznych, czyli potencjalnie słabo widzących. UX oraz Design aplikacji musiały zostać przemyślane pod kątem użyteczności wśród pacjentów. Wygląd oraz użyteczność aplikacji została zaprojektowana tak żeby był jak najbardziej intuicyjny.

Efekt pracy – co uzyskał nasz klient?

·      Aplikacja WCO wyróżnia Wrocławskie Centrum Okulistyczne na tle innych klinik, ponieważ konkurencyjne gabinety nie dają dostępu do dedykowanej aplikacji.
·      Zredukowane koszty wydruku materiałów informacyjnych – dzięki zawarciu wszystkich informacji w aplikacji, pacjenci nie muszą dostawać materiałów drukowanych.
·      Komfort pacjentów po zabiegu. Pacjenci mają rozpisaną kurację dostosowaną do konkretnego zabiegu. Aplikacja automatycznie przypomina o stosowaniu lekarstw co dodatkowo ułatwia regularne stosowanie leków. Lepsze doświadczenie pacjentów pozytywnie wpływa na doświadczenia związane z kliniką.

Aplikacja dla Kliniki Okulistycznej

Technologie

Użyte w projekcie


Stwórz swój projekt razem z nami

Doradzimy Ci jakie rozwiązanie zastosować w Twoim biznesie