Software House – czym jest?

Software House – Czym jest? Usługi programistyczne i tworzenie oprogramowania

Spis treści

Software house to najprościej mówiąc, firma, która tworzy programy na zamówienie. Wśród takich programów można wyróżnić aplikacje mobilne, aplikacje internetowe oraz strony internetowe tworzone od podstaw. Podstawą software house jest tworzenie oprogramowania pod indywidualne wymagania klientów. Zazwyczaj klienci mają konkretne wymagania co do działania, które chcą osiągnąć. Zadaniem firmy, która podejmie się wykonania projektu jest stworzenie rozwiązanie szyte na miarę, które jednocześnie będzie elastyczne w rozbudowie i pozwoli klientowi niezawodnie z niego korzystać.

Firmy tworzące oprogramowanie, czyli tzw. Software Houses dokładnie analizują potrzeby biznesowe klientów i na ich podstawie przystępują do tworzenia dedykowanego oprogramowania.

Najczęściej tworzone są aplikacje mobilne na Android oraz iOS,  aplikacje internetowe (dostępne z poziomu przeglądarki komputera/smartfona) oraz różnego rodzaju programy do zarządzania klientami, klasyczne oprogramowanie biurowe (np. CRM), a także oprogramowanie do obsługi procesów logistycznych, systemy do obsługi magazynu, systemy sprzedażowe i nie tylko. My jako Softroids na swoim koncie mamy realizacje aplikacji z branży fitness, produkcyjnej czy medycznej.

W swojej działalności Software House jest w stanie wykonywać także projekty oparte o najnowsze technologie dostępne na rynku. Każdy projekt zarówno mobilny jak i webowy może zostać najpierw stworzony jako MVP w celu zbadania rynku. W późniejszym etapie dalej można rozwijać taki projekt.

W dalszej części omówimy jak właściwie wybrać Software House dla Twojej firmy czy startupu.

Czym kierować się wybierając firmę tworzącą software?

Kluczowymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze Software House, to budżet, czas realizacji, dostępność (czyli od kiedy firma może zacząć pracę) oraz metoda współpracy.

Często zdarza się, że klient nie zdaje sobie sprawy jakiego rzędu koszty wiążą się ze stworzeniem dedykowanego oprogramowania czy aplikacji. Ceny mogą się wahać od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Podobnie jest z czasem realizacji. Firma tworząca oprogramowanie przystępując do tworzenia dla klienta potrzebuje m.in. czas na zebranie wymagań biznesowych, zaproponowanie klientowi rozwiązania oraz na jego zaprogramowanie. Projekty mogą trwać od kliku tygodni do kilku miesięcy czasu.

Jeśli chodzi o dostępność to firmy mogą z marszy podjąć się wykonania projektu. Może też zajść sytuacja, że potencjalny wykonawca nie posiada odpowiednich zasobów co spowoduje spore opóźnienie w wypuszczeniu projektu na świat. Wart uwzględnić ten czynnik podczas wyboru firmy, która podejmie się wykonania aplikacji lub programu.

Warto również zwrócić uwagę na dotychczasowe realizacje danego Software House. Być może dana firma specjalizuje się w tworzeniu aplikacji dla konkretnego typu biznesu i jakąś szczególną branże zna lepiej niż inne.

Kiedy warto skorzystać z usług Software House?

Za każdym razem wtedy, gdy klient chce:

  • zbudować nową aplikację, której nie ma na rynku,
  • potrzebuje programu, który usprawni pracę jego firmy, a żadne z gotowych rozwiązań nie zdaje egzaminu,
  • zacząć rozwijać start-up oparty o jakiś produkt cyfrowy
  • rozwinąć swoje, już istniejące oprogramowanie

to jest to moment, kiedy warto rozważyć skorzystanie z usługi rozwoju oprogramowania przez Software House. Jeśli interesuje Cię co wpływa na koszty stworzenia projektu zobacz nasz artykuł – Ile kosztuje stworzenie aplikacji.

Zdjęcie: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/kobieta-inzynier-oprogramowania-kodowanie-na-komputerze-3861972/